Koçluk

Farkındalık ve Değişim Koçluğu

Kişisel gelişim, her bireyin yapması gereken bir yolculuktur.Bu yolculuğun amacı kendini bulmak, özüne dönüp bedensel, zihinsel ve ruhsal dengeyi yakalamaktır.

Aslında hepimiz eksiksiz olarak dünyaya geliriz; ancak aile, okul hayatı ve kişisel tecrübeler bizi farklı yerlere götürür. Bizi biz olmaktan çıkarır. Kendimize ve hayata bakış açımız değişir, içimiz karışır. Bir gün gelir, kendimizden ve hayatımızdan memnun olmadığımızı fark edip arayış içine gireriz. Genelde çözümü dışarıda arayarak vakit kaybederiz. Aslında bütün cevaplar içimizdedir. Değişmesi gereken tek şey, kendimizdir. iç dünyamızı değiştirdiğimizde dışımızdaki dünya da değişecektir.

Pek çok insan, topluluk içinde kendini rahat hissetmez, başkalarının isteklerine göre hareket eder veya onların düşüncelerine daha fazla önem verir. Ya da kendini tembel, sinirli, zayıf, başarısız görür. Hatta hayatın kendisine karşı olduğunu, her şeyin üstüne üstüne geldiğini, ağır yükler altında ezildiğini ve bunun kaderi olduğunu düşünenler bile vardır. Oysa fark edilmesi gereken ilk şey, bütün bu olumsuz duygu, düşünce ve davranışlarımızın sahip olduğumuz zihin programımızın bir yansıması olduğu gerçeğidir.

Farkındalık, sahip olduğumuz olumsuz ve yanlış düşünce kalıplarını, bizi sınırlayan, güçsüzleştiren inançları fark etmemizle başlar. Kişi bu süreçte içine döner. Zihin, beden ve ruh bütünlüğünü fark eder.

Farkındalığın tamamlayıcı unsuru, değişimdir. Bir insan farkındalık kazanarak doğru yönde bir değişim başlattığında kişisel gelişim sürecini de başlatmış demektir. Aslında pek çok kişi neyi değiştirmesi gerektiğini bilir. Ancak nasıl değiştireceği konusunda zorlanır. Değişimin zor veya imkânsız olduğunu düşünür. Bu, çok yanlış bir düşüncedir. Değişim hayatın kendisidir, değişim olmazsa hayat olmaz. Değişmeyen tek şey, değişimdir. Yaptığımız çalışmalarda farkındalık kazanan kişiler güçlü ve etkin NLP tekniklerini kullanarak değişim süreçlerini hızlı ve eğlenceli bir şekilde geçer. Kısa sürede değişimin tadını ve sonuçlarını aldıkça yeni farkındalıklar kazanırlar. Yaşamları daha anlamlı ve daha mutlu olur. Hatta bazen kişiler küçük bir noktada yaptıkları değişikliklerle tüm hayatlarını bir üst standarda çıkartma şansını yakalar. Zihindeki olumlu değişiklikler, beden ve duygulara da yansıdığından, kişiler aynı zamanda varlıklarındaki bütünselliği de fark ederler. Kendilerine yeni bir yaşam vizyonu oluşturup, yaşamlarının kurbanı değil kahramanı olmayı seçerler.

Kimler Farkındalık ve Değişim Koçluğu Alabilir:

  • Kendinden fazlası olmak isteyenler,
  • Pozitif yaşamı hayatlarına davet etmek isteyenler,
  • Kişisel gelişim yolculuğunu başlatmak isteyenler,
  • Özdeğer ve özgüvenini yükseltmek isteyenler,
  • Kendisine ve çevresine daha fazla iyilik ve güzellik saçmak isteyenler.

Koçluk Süreci:

  • Tanışmak ve programın ayrıntılarını görüşmek için ücretsiz bir ön görüşme.
  • Karar verdikten sonra, ilk çalışma programı üç hafta boyunca haftada iki seans, ikinci program 4 haftalıktır ve haftada bir seans olarak yapılır.
  • Daha sonraki programlar isteğe ve ihtiyaca göre belirlenir.

Bir cevap yazın